طرزتهیه ماهی سالمون با انبه و آووکادو + عکس

طرز تهیه ماهی سالمون

مواد لازم برای 4 نفر

 فیله ماهی سالمون  4 عدد
 روغن زیتون  به مقدار لازم
 نمک و فلفل سیاه  به مقدار لازم
 انبه خرد شده  2 عدد کوچک یا 1 عدد بزرگ
 آووکادو  2 عدد
پیاز قرمز خرد شده 1/4 فنجان
آب لیمو ترش 4 قاشق غذاخوری
فلفل سبز بدون هسته خرد شده 1 عدد

طرز تهیه

در این مقاله، به طرز تهیه یک غذای سالم و خوشمزه با استفاده از ماهی سالمون، انبه و آووکادو پرداخته خواهد شد. همچنین، نکات مهم و راهنمایی‌هایی برای تهیه این غذا در این مطلب بیان می‎کنیم.

گوشت ماهی سالمون

در ابتدا، برای تهیه این غذا، بهتر است از ماهی سالمون با کیفیت و تازه استفاده کنید. سالمون یکی از بهترین منابع پروتئینی است که باعث افزایش سطح انرژی بدن و بهبود سلامت قلبی می‌شود. همچنین، انبه و آووکادو که دو ماده غذایی بسیار مفید هستند که میشود به عنوان تزئینات غذایی و تنظیم کننده حس ترش و شور در این غذا، از آن ها استفاده نمود.

برای تهیه این غذا، در ابتدا ماهی سالمون را با نمک، فلفل سیاه و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید و درون تابه بگذارید. سپس، ماهی را برای حدود 8 دقیقه بپزید و سپس برای چند دقیقه در داخل تابه بگذارید. سپس اجازه دهید آب موجود در آن تبخیر شود.

ماهی سالمون

حالا انبه و آووکادو را با چاقو خرد کرده و در کنار ماهی قرار دهید. سپس، 2 قاشق غذاخوری از روغن زیتون را با 2 قاشق غذاخوری آب لیمو ترکیب کرده و روی روغن‌ها و مرکبات را به هم بزنید. سپس، این مخلوط را به‌طور یکدست بر روی ماهی، انبه و آووکادو بریزید. در ادامه، غذا را به مدت چند دقیقه درون تابه قرار دهید تا همگی بپزد.

1 Comment
  1. سلام، این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.