شناخت انواع موخوره در زنان

انواع موخوره در زنان

بسیاری از خانم ها در موهایشان موخوره دارند. باید بدانید که این موخوره ها انواع مختلفی دارند که درمان آنها نیز متنوع است.

آیا موخوره درمان دارد؟

منشاء تمام موخوره ها و شکاف سر موها ممکن است یکی باشد (فرسایش در اثر هوا و آسیب)، اما این بدین معنی نیست که هر تار مو داستان خودش را برای بازگو کردن نداشته باشد. از دیدگاه متخصصان چندین مدل سر مو وجود دارد. در اینجا با این چند مول سر مو برای شما توضیح خواهم داد که چگونه موها تازگی خود را از دست داده و خشک می شوند.

 

مدل شکاف پایه

این مدل رایج ترین مدل سر مو می باشد. در این موارد سلول های کورتیکال مو هنوز محکم به یکدیگر چسبیده اند، اما قسمتی از آن ها در حال جدا شدن هستند. موهای شما نیاز به تغذیه دارد، اما هنوز دیر نشده است. روش درمانی به کار ببرید که انتهای موها را درمان کند.

 

مدل شکاف کوتاه

این مدل هم مانند شکاف اصلی یکی از رایج ترین شکاف های نوک مو می باشد. این نوع تارهای مو نیز نیاز به تغذیه دارند، اما نه بیش از حد. بنابراین قبل از این که دیر شود آن را درمان کنید.

مدل سه شاخه

این مدل شکاف رواج کمتری نسبت به نوع اول و دوم دارد و نشان دهنده آسیب زیاد تارهای مو می باشد. سه شاخه بودن نوک موها آسیب شدید موها را بیان می کند. اگر موهایتان از این نوع شکاف های سه شاخه ای دارد، باید ماسک رطوبت رسان بیشتری استفاده کنید.

مدل درختی

مدل شکاف درختی نشان می دهد که یک سمت مو بیشتر از سمت دیگر آن آسیب دیده است. بنابراین سلول های کورتیکال در چند شاخه از هم جدا می شوند. ابتدا باید فورا موها را کوتاه کنید، سپس محصولاتی استفاده کنید که از فرسایش موها در اثر هوا جلوگیری کند.

مدل شمع

نشان دهنده از بین رفتن لایه کوتیکول خارجی بدون هیچ شکافی در مو می باشد، اما هر لحظه امکان شکاف در آن وجود دارد. برای درمان باید نوک موها را بزنید و روغن های مغذی به انتهای موها بزنید تا از آسیب دوباره موها جلوگیری کنید.

مدل گره

واضح است که موهای فر دچار این مشکل می شوند. موها درهم می شوند و گره می خورند و هنگام شانه زدن از آن قسمت می شکنند. اگر موهای شما فر است، باید هنگام شانه زدن تا می توانید دقت کنید که موها گره نخورند و نشکنند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.