:: بروز شده ها
خانه » پروژه جدید دشمنان: تفرقه و تخریب پیاده روی اربعین ۱۴۰۲

پروژه جدید دشمنان: تفرقه و تخریب پیاده روی اربعین ۱۴۰۲

محرم الحرام 1402

ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، از ایام خاصی است که در آن، نه تنها تمام شیعیان و مسلمان، بلکه حتی بسیاری از پیروان ادیان دیگر نیز بدلیل ارادت و محبت خاص و ویژه به آن‎حضرت، عزادار و محزون هستند؛ مخصوصا در ماه محرم و صفر که هرسال باشکوه تر و بزرگ تر از سال قبل بوده هست. هرچند دشمنان داخلی و خارجی درصدد خدشه وارد کردن بر اعتقادات و ارزش های دینی و ملی بودند و در این راستا اتفاقات تلخی هم صورت گرفت که خشم همه را برانگیخت، اما ماه محرم امسال نیز با حضور و اتحاد پررنگ مردم از همه اقشار و با هر سبک و قومیت و ملیتی، به تمام دشمنان نشان دادند دستگاه امام حسین (علیه السلام) شوخی بردار نیست.

باتوجه به شکست و ناکامی دشمنان در پروژه های ایجاد فتنه و اختلال در عزاداری ها و تفرقه و اختلاف ازجمله کمپین های سیاه نپوشید و امثالهم و هم‎چنین تبلیغات شبکه های ماهواره‎ای و…، تلویزیون اینترنشنال که سابقا در پروژه تحریم محرم امسال شکست خورد و ضایع شد، پروژه جدیدی برای تخریب و به حاشیه بردن حرکت پیاده روی اربعین آغاز کرده است.

گفتنی است که ایجاد تفرقه بین شیعیان و برادران اهل سنت، از دیگر پروژه های مهم دشمنان است که لازم است مسلمانان در این زمینه هشیار باشند.

با توجه به تجربیات گذشته، دشمنان، این تاکید بر ایجاد تفاوت‌ها و ناسازگاری‌ها در جامعه را به عنوان یک راه‌کار برای تحقق اهداف خود دارند و این بار نیز با اسفاده از رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، سلبریتی ها، سعی در افزایش اختلافات میان گروه‌ها و فرهنگ‌ها دارد.

ایجاد شایعات، ترویج افکار متضاد، و اشاعه اخبار تحریف‌شده به منظور تشویش ذهنیت جامعه و تضعیف وحدت و همبستگی مردم اهداف اصلی این پروژه  های تخریبی هستند.

با این حال، باید توجه داشت که مردم و مسئولان با آگاهی و شناخت کافی از نقش و اهداف دشمنان، می‌توانند در مقابله با این تلاش‌های تخریبی، آگاهانه و موفقیت‌آمیز عمل کنند. تجربه‌های گذشته نشان داده که همبستگی و انسجام مردم در مواجهه با این گونه چالش‌ها می‌تواند بعنوان سدی موثر در مقابله با اهداف دشمنان عمل کند.

بقول شعر معروف ترکی؛ یل یاتار، طوفان یاتار، یاتماز حسینین پرچمی!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *