راه های جذب خواستگار خوب برای ازدواج

افزایش خواستگار و جذب پسر برای ازدواج، یکی از دغدغه هایی است که امروزه ممکن است برای بسیاری از دختران دم‌بخت وجود داشته باشد. چرا که دسته‌ای از دختران به خاطر شرایط خاصی که با آن مواجه هستند، برای ازدواج و جذب خواستگار با مشکل روبرو هستند و دسته‌ دیگری از دختران نیز باوجود اینکه شرایط نسبتا خوب و ایده آلی دارند، باز هم اظهار میکنند خواستگار مناسب و دلخواهشان را  ندارند. اما ریشه و دلایل مشکل نداشتن خواستگار چیست؟ و چه راه هایی برای جذب و افزایش خواستگار وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوالات در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

رادیو عشق به منظور ارتقا سطح آگاهی در زمینه روابط عاطفی و  ازدواج، دوره‌ آنلاین “گام به گام از آشنایی تا ازدواج”برگزار می‌کند. این دوره، در ابتدا مهارت های لازم برای شناخت روحیات خود و جنس مخالف را آموزش می‌دهد، سپس در آن راهکار‌های جذب پسر مورد علاقه و خواستگار دلخواه بیان میشود و در نهایت راهکارهای برقراری رابطه عاطفی پایدار منجر به ازدواج، بطور قدم به قدم و کاربردی ارائه داده میشود.

علت نداشتن خواستگار

قبل از هرچیز شاید بهتر باشد بررسی کنیم چرا نداشتن خواستگار، دغدغه اصلی بسیاری از دختران ایرانی شده است. در ادامه به اصلی‌ترین و رایج‌ترین دلایل این معضل اجتماعی اشاره می‌کنیم:

 

شرایط اقتصادی جامعه

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث شده است تعداد خواستگاری‌ها کم شود این است که به طور کلی شرایط در جامعه حاضر ازدواج کردن بسیار سخت شده است. در واقع اینکه شما خواستگاران کمی دارید، الزاما به این معنی نیست که مشکل خاصی در شما وجود دارد. بلکه به علت وضعیت اقتصادی حاضر در جامعه، مهیا شدن شرایط اقتصادی ازدواج مانند کار و مسکن  برای پسران دشوار شده است و به طور کلی سن ازدواج بالاتر رفته است. ضمن اینکه بسیاری از پسرها به دلایل متعدد از ازدواج کردن و قبلو این مسئولیت فراری شده اند.

 

انتظارات و توقعات بالا

گاهی دیده می‌شود که دختری از نظر ظاهری و شخصیتی و خانوادگی در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد. اما تعداد خواستگاران او بسیار کم هستند. در این صورت یکی از دلایل می‌تواند این باشد که انتظارات و توقعات شما یا خانواده‌تان از خواستگار بالا رفته است و بسیاری از پسرها از ترس طرد شدن و پذیرفته نشدن، ترجیح می‌دهند پاپیش نگذارند. مثلا اگر برای ازدواج فقط به دنبال جذب خواستگار و شوهر پولدار هستید، پسرانی که شرایط مالی خوبی ندارد ممکن است از خواستگاری صرف نظر کنند.

 

عدم اهمیت به ظاهر

اگر از آن دسته دخترانی هستید که باور دارند برای ازدواج و جذب خواستگار تنها شخصیت خوب اهمیت دارد و زیبایی ظاهر چندان مهم نیست، باید بگوییم کاملا در اشتباه هستید. هر مردی دوست دارد دختری را که به عنوان همسرش بر می‌گزیند علاوه بر فاکتورهای شخصیتی مناسب، در ظاهر نیز زیبا و جذاب باشد.

 

افراط در توجه به اشتغال و تحصیل  

برخی دختران در سنی که از آن به عنوان سن طلایی ازدواج یاد می‌شود، همه توجه و تمرکز خود را بر پیشرفت در تحصیل و موقعیت کاری قرار می‌دهند. البته توجه به این حوزه‌ها در زندگی شخصی بسیار پسندیده است اما افراط در این کار و عدم توجه به دیگر جنبه‌های زندگی باعث می‌شود تعداد خواستگاران شما کم شود. زیرا ممکن است  دیگران، حتی والدین خودتان، تصور کنند شما اهداف مهمتری دارید و فعلا قصد ازدواج ندارید.

رفتارهای ضد مرد  

برخی از دختران به صورت ناخوداگاه رفتارهایی انجام می‌دهند و جملاتی را بیان میکنند که باعث می‌شود مردان برای ازدواج سمت آن‌ها نیایند و از آن‌ها فراری شوند. رفتارهای ضد مرد به معنی رفتارهایی هستند که دختر با انجام آن‌ها جنس مذکر را مستقیما یا غیرمستقیم مورد تحقیر قرار می‌دهد و غرور او را زیر سوال می‌برد. دخترانی که کلا دید منفی نسبت به جنس مخالف دارند، می‌خواهند کاملا مستقل باشند و به تنهایی مسئولیت همه چیز را بر عهده بگیرند و معتقدند برای موفقیت و شادی نیاز به حمایت هیچ پسری ندارند، معمولا مستقیما یا غیر مستقیم رفتارهای ضد مرد از خود نشان می‌دهند. آن‌ها با رفتارشان به راحتی جنس مخالف و خواستگاران احتمالی را از خود دور می‌کنند.

دید اجتماعی منفی نسبت به دختر یا خانواده اش  

گاهی به علت وجود برخی عوامل شما به عنوان یک دختر شایسته برای ازدواج دیده نمی‌شوید. این عوامل ممکن است مرتبط با خودتان، خانواده‌تان یا حتی محل زندگیتان باشد.

والدین نقش بسیار مهمی برای فراهم کردن شرایط ازدواج دخترشان می‌توانند داشته باشند. خانواده‌ای که از نظر روابط اجتماعی با دیگران در سطح بسیار پایینی قرار دارد و به طور کلی در تعاملات اجتماعی به عنوان خانواده‌ای سالم و با اخلاق شناخته نشود بر کم شدن خواستگاران دختر تاثیر می‌گذارد.  اگر درخانواده شما مشکلاتی مانند طلاق، اعتیاد یا بزهکاری وجود داشته باشد یا اگر خودتان در گذشته روابط خارج از عرف داشته باشید، نیز ممکن است به طور کلی دید منفی برای خواستگاران ایجاد کند و آن‌ها از خواستگاری پرهیز کنند.

راهکار افزایش خواستگار و جذب پسر برای ازدواج

 

اگر به دنبال روش‌های جذب پسر برای ازدواج و افزایش خواستگار هستید، ‌می‌توانید راهکارهای زیر را در پیش بگیرید:

در مجالس و انجمن‌های گوناگون شرکت کنید

قصد ازدواج و جذب خواستگار دارید؟ پس لازم است توسط افراد به عنوان یک گزینه مناسب برای ازدواج دیده شوید. هرچه تعامل بیشتری با دیگران داشته باشید و در مجالس و انجمن‌های گوناگون بیشتر شرکت کنید، احتمال دیده شدن شما به عنوان یک گزینه برای ازدواج بیشتر است. منظور ما این نیست که الزاما به طور مستقیم پسری را در این مجالس جذب کنید. بلکه شما با شرکت در جمع‌های گوناگون شانس خود را برای دیده شدن توسط واسطه‌ها نیز افزایش می‌دهید. پس در کلاس‌های مختلف هنری و ورزشی ثبت نام کنید و در مهمانی‌ها و دورهمی‌ها حضور موثر پیدا کنید.

پوشش مناسب داشته باشید  

اگر می‌خواهید خواستگاران زیادی را به خود جذب کنید، لازم است همواره ظاهری زیبا و آراسته داشته باشید. سعی کنید لباس‌هایتان همیشه تمیز و مرتب باشند تا شلخته به نظر نرسید. پوش شما علاوه بر آراستگی، لازم است با عقاید شما نیز هماهنگ باشد. زیرا دیگران باتوجه به پوششی که معمولا برای خود انتخاب می‌کنید درمورد عقاید و دیدگاه‌های شما نیز قضاوت خواهند کرد.

خوشرو و با وقار باشید

یکی از مسائلی که برای جذب خواستگار مهم است، برخورد مناسب و گشاده‌رویی شماست. پس در تعامل و معاشرت با دیگران ضمن اینکه وقار و نجابت خود را حفظ می‌کنید، سعی کنید همواره مهربان و خوش اخلاق باشید و با اطرافیان با روی گشاده برخورد کنید.

یکی از اشتباهاتی که برخی از دختران در جذب پسر برای ازدواج مرتکب می‌شوند این است که فکر می‌کنند پسرها جذب دختران مغرور می‌شوند. در صورتی که این موضوع اصلا صحت ندارد. وقتی رفتار مغرورانه‌ای دارید دیگران را از خود دور می‌کنید، در مقابل تواضع و فروتنی باعث می‌شود دیگران بیشتر با شما احساس راحتی و صمیمیت کنند.

درمورد انتظارات و معیارهای خود صحبت کنید

یک نکته مهم برای جذب خواستگار این است که اطرافیان را تا حدی در جریان انتظارات و معیارات خود قرار دهید. وقتی در اینباره صحبت می‌کنید از چند نظر ممکن است فرصت ازدواج بیشتری برای شما مهیا شود. اولا شما به صورت غیرمستقیم اعلام می‌کنید که قصد و آمادگی ازدواج دارید و به صورت جدی به آن فکر می‌کنید. دوما با صحبت کردن در مورد معیارها و ملاک‌های خود ‌می‌توانید نشان دهید به دنبال چه پسری برای ازدواج هستید و اگر طرف مقابل چنین پسری را بشناسد ممکن است شما را به او معرفی کند. سوما وقتی از انتظارات خود صحبت می‌کنید ‌می‌توانید باورهای اشتباهی که احیانا درمورد توقعات شما وجود دارد را در نظر دیگران از بین ببرید. مثلا ‌می‌توانید اشاره کنید که توقع مالی زیادی برای شروع زندگی مشترک ندارید، یا اینکه برایتان مهم نیست اگر پسری که با او ازدواج می‌کنید چه مدرک تحصیلی داشته باشد.

زن باشید اما رفتار ضد مرد نداشته باشید  (h3)

اگر رفتار یا سبک زندگی شما این پیام را القا ‌می‌کند که از جنس مخالف بیزارید یا قصد ازدواج ندارید، احتمالا لازم است در دیدگاه و سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید. زن بودن و زنانگی جذابیت زیادی برای مردان ایجاد ‌می‌کند. پس لطافت، ظرافت و احساسات دخترانه خود را انکار نکنید، راه‌های عاشق کردن پسر را بیاموزید و اجازه دهید دیگران شما را به عنوان دختری خواستنی، با گذشت و پشتیبان برای ازدواج ببینند.

از واسطه‌ها و دوستان متاهل کمک بگیرید  

اگر فکر می‌کنید شرایط ازدواج را دارید اما توسط پسرها به عنوان یک گزینه مناسب برای ازدواج دیده نمیشوید، از یک واسطه برای اینکار کمک بخواهید. افراد و مراکز رسمی و غیررسمی وجود دارند که بر امر معرفی دختران و پسران دم بخت تمرکز دارند. شما ‌می‌توانید با مراجعه به آن‌ها مشخصات و معیارهای خود را بیان کرده و درخواست کنید گزینه‌های مناسب را به شما و خانواده‌تان معرفی کنند.

شما همچنین ‌می‌توانید از دوستانتان برای معرفی کردن یک پسر مناسب کمک بگیرید. دوستان متأهل برای اینکار بهترین واسطه‌ها می‌توانند باشند. زیرا احتمالا همسر آن‌ها نیز می‌توانند در معرفی پسر مناسب یاری‌دهنده باشد.

از والدین کمک بگیرید

به صورت مستقیم یا غیرمستقیم تمایلتان برای ازدواج را، به والدینتان نشان دهید تا در صورتی که خانواده‌ای یا پسری برای خواستگاری از شما به آن‌ها مراجعه کرد، به تصور عدم تمایل شما و بدون اطلاعتان او رد نکنند. همچنین درمورد معیارها و ملاک‌های اصلیتان با والدین صحبت کنید و اگر خانواده سخت‌گیری دارید، از آنها بخواهید که درمورد خواستگارانتان بیش از حد سختگیری نشان ندهند و انتظارات را در منطقی و معقول پایین آورند.

عواملی را که دید منفی ایجاد می‌کنند برطرف کنید

اگر عواملی هستند که دید منفی راجع به شما برای خواستگاران ایجاد ‌می‌کند و قابل رفع و رجوع هستند، اینکار ار انجام دهید. اگر رفتار شما تا الان این موضوع را القا کرده است که نسبت به جنس مخالف بدبین هستید، قصد ازدواج ندارید، یا دختر شایسته‌ای برای ازدواج نیستید آن رفتار را اصلاح کنید. برخی از عوامل خارجی نیز قابل اصلاح هستند. مثلا اگر در محله‌ای زندگی می‌کنید که به بزهکاری معروف است و مطابق با شأن و شخصیت خانواده تان نیست، یا اینکه همسایه‌های شما دید منفی نسبت به خانواده‌تان دارند و در تحقیقات قبل از ازدواج شایستگی شما را تایید نمی‌کنند، شاید لازم باشد از آنجا نقل مکان کنید.

مجردی خوبی داشته باشید

احساس شادی و خوشبختی خود را به زمان ازدواج و شروع زندگی مشترک موکول نکنید. هرچه بیشتر زانوی غم به بغل بگیرید که چرا هنوز نتوانسته‌اید خواستگار مناسبی پیدا کرده و ازدواج کنید، بیشتر فرصت ازدواج با پسران شایسته را از دست خواهید داد.

هیچکس برای ازدواج مجذوب دختر افسرده و غمگینی که منتظر است شاهزاده‌ای سوار بر اسب سفید او را از تنهایی نجات دهد نمی‌شود. پس از زمان مجردیتان نهایت استفاده و لذت را ببرید و از این فرصت برای کسب آگاهی و شناخت نسبت به جنس مخالف و ازدواج موفق استفاده کنید. چرا که فردی که زندگی مجردی خوب، شاد و موفقیت آمیزی دارد، خواستگاران بیشتری را برای ازدواج جذب خواهد کرد.

مشکل نداشتن خواستگار دختر دلایل متعددی ممکن است داشته باشد. شرایط اقتصادی جامعه و بی میل شدن پسران برای ازدواج یکی از دلایل کلی برای بالا رفتن سن ازدواج و کم بودن خواستگار برای دختران است. همچنین انتظارات و توقعات بالا، عدم اهمیت دختر به ظاهر، افراط در توجه به اشتغال و تحصیل، رفتارهای ضد مرد و دید اجتماعی منفی که ممکن است نسبت به دختر یا خانواده‌اش وجود داشته باشد از جمله دیگر دلایل نبودن خواستگار برای دختر می‌تواند باشد.

برای افزایش خواستگار و جذب پسر برای ازدواج لازم است برای دیده شدن به عنوان دختری شایسته در مجالس و انجمن‌های گوناگون شرکت کنید، پوشش مناسب و آراسته داشته باشید، خوشرو و با وقار باشید، درمورد انتظارات و معیارهای خود صحبت کنید، مجردی خوبی داشته باشید، رفتار ضد مرد نداشته باشید و عواملی را که دید منفی ایجاد می‌کنند برطرف کنید. برای جذب خواستگار همچنین می‌توانید از واسطه‌ها و دوستان متاهل و خانواده کمک بگیرید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.