نکاتی در مورد رزرو هتل و تور در مشهد

رورز تور و هتل مشهد

به برکت وجود حضرت امام رضا(ع) سالانه هزاران مسافر و زائر از نقاط مختلف جهان به ویژه ایران به مشهد مقدس سفر می-کنند. مکان اقامتی یا هتل در شهر مقصد از جمله مسائلی است که در سفر اهمیت زیادی دارد.

طبق آمارها، تقریبا ۸۵% از مسافران مشهد مایل هستند که پیش از سفر، محل اقامت مورد نظرشان را رزرو کنند.با رزرو هتل یا مکان اقامتی قبل از سفر، علاوه بر اینکه مسافران کیفیت اقامت خود را در مشهد تضمین می کنند، به سردرگمی در روز اول ورود به این شهر زیارتی دچار نمی شوند و با خیالی آسوده از سفر خود لذت می برند.

می توان به این نکته اشاره کرد که شهر مشهد دارای بیشترین تعداد هتل و آپارتمان هتل، حسینیه و مکان های اقامتی در بین تمام شهرهای کشور است.

دلیل اینکه اکثر مسافران رزرو هتل در مشهد را به هتل و مناطق اقامتی دیگر ترجیح می دهند این است که هم قیمت و کیفیت خوبی دارند به طوری که هزینه های سفر بعضی مواقع تا نصف پایین می آید و هم حس آسودگی بیشتری را به مسافران القا می-کند.

اما چگونه یک مکان اقامتی خوب، با قیمت و کیفیت مطلوب رزرو کنیم؟

بعضی مسافران مایل هستند تا یک منزل دربستی یا آپارتمان مبله داشته باشند که هم مزایا و هم مشکلاتی مخصوص به خود را دارد. یکی از مزایای آن قیمت نسبتاً ارزان و داشتن امکانات کامل یک منزل مسکونی و از معایب آن نیز می توان به نداشتن امنیت کافی و دشواری تهیه و طبخ غذا اشاره کرد. در اینصورت به جای اینکه زمان خود را بیشتر صرف مسافرت و زیارت و تفریح کنید مدام باید بیم تهیه و طبخ غذا و شستشوی ظروف و.. را داشته باشید. همچنین اینگونه منازل که کلید آنها در دست تعداد زیادی از افراد است از هیچگونه امنیتی برخوردار نیستند.

زائرسراها و مسافرخانه ها از جمله ارزانترین اماکن اقامتی در مشهد هستند. از مزایا آنها به ارزان بودن و از معایب آنها به امکانات خیلی کم و بعضی مواقع تمیز نبودن فضای داخلی و عدم رعایت بهداشت کافی در آنها اشاره کرد. به طوری که سرویس بهداشتی و حمام برای همه مسافران مشترک است.

از دیگر اماکن اقامتی مشهد به هتل مشهد می توان اشاره کرد که با قیمت مناسب و کیفیت خوب انتخاب های بهتری برای اکثر مسافران هستند. به دلیل اینکه همه امکانات رفاهی در داخل خود سوئیت یا واحد آپارتمانی وجود دارد. از جمله این امکانات تختخواب برای هر نفر، حمام، آشپزخانه، تلویزیون، سرویس بهداشتی، ظرفشویی، یخچال و…

سوئیت آپارتمانها و هتل مشهد مجموعه هایی هستند که واحدهای مستقل آپارتمانی و سوئیت دارند و هزینه اقامت در آنها از هتل کمتر است. تعداد زیادی از هتلها و سوئیت آپارتمان های مشهد رستوران دارند و مسافران می توانند در همان مکان غذای خود را با هزینه کمتری نسبت به رستوران های سطح شهر سفارش دهند.

 

هتل ها در کیفیت های متفاوتی از یک ستاره تا سه ستاره دسته بندی می شوند.

در مشهد هتل ها دارای واحد های آپارتمانی یکخوابه، دوخوابه و سه خوابه هستند و در هر واحد آپارتمانی تعداد تخت ها متفاوت و از ۲ تخت به بالا است.

پارامترهای انتخاب یک هتل مناسب و تور مشهد مناسب

امکانات هتل

در مشهد هر کدام از هتل ها امکانات متنوعی دارند اما تلاش کرده اند تقریبا تمامی امکانات رفاهی را برای مهمانان خود فراهم کنند. نکته ای که وجود دارد این است که در تعدادی از هتل ها امکانات پخت و پز موجود نیست و اجاق گاز وجود ندارد و بنابراین مهمانان می توانند از رستوران استفاده کنند و در بعضی دیگر از هتل ها امکانات آشپزی موجود است.

تمامی هتل ها تقریبا دارای این امکانات هستند: مبلمان، حمام و دستشویی و آشپزخانه، سیستم سرمایشی کولر گازی یا اسپلیت، سیستم گرمایشی پکیج یا سیستم مرکزی، یخچال، نوساز بودن، تلویزیون

زمان ساخت هتل و تمیزی فضای داخلی واحدها

تلاش کنید برای اقامت در مشهد هتل تازه ساخت را انتخاب کنید زیرا وسایل و تجیزات جدید و فضای داخلی تمیزتر است و اقامت لذت بخش تری را تجربه خواهید کرد. در ادامه تعدادی از این امکانات را نام می بریم.

هزینه اقامت

در مشهد هزینه هتل ها براساس امکانات، دوری و نزدیکی به حرم مطهر امام رضا (ع) مختلف است و هر چه هتل به حرم مطهر نزدیک تر باشد هزینه بیشتری باید پرداخت کنید.

در ایام پیک و غیر پیک سال نرخ ها مختلف است. عید نوروز، تابستان و مناسبت های خاص مذهبی ایام پیک برای شهر مشهد شمرده می شوند و هزینه بیشتری باید پرداخت کنید.

موقعیت هتل و نزدیک بودن به حرم

در مشهد پیدا کردن هتل نزدیک به حرم به کمی تجربه و شناخت نیازمند است. خیابان های اطراف حرم مطهر شامل خیابان امام رضا، خیابان نواب صفوی، خیابان خسروی نو، خیابان طبرسی و خیابان شیرازی است. در صورتیکه مکان شما در یکی از این خیابان ها باشد شما در نزدیک ترین موقعیت نسبت به حرم مطهر اقامت گرفته اید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.